Jakich języków opłaca się uczyć?

//Jakich języków opłaca się uczyć?
Jakich języków opłaca się uczyć?2017-05-15T22:50:07+02:00

Jakich języków opłaca się uczyć?

patty xx
2016-12-28 18:26:07
Jakich języków według Was warto się uczyć? Jakich Wy się uczycie? Uważacie, że najważniejszym kryterium przy wyborze języka jest to czy on się Wam podoba czy jednak to czy Wam się przyda np. w pracy, studiach? Ja ze swojej strony powiem, że studiuję filologię słowiańską więc uczę się rosyjksiego i ukraińskiego. Wcześniej w szkole miałam angielski i niemiecki. Angielski zdawałam na rozszerzeniu ale tak szczerze nie wiele z niego pamiętam, mniej więcej rozumiem filmy czy seriale ale gdybym miała rozmawiać z nativem to dostałabym blokady bo w głowie mi wskakują tylko rosyjskie słówka od razu A jeśli chodzi o niemiecki to mimo tego, że uczyłam się go w szkole to poza kilkoma wyrażeniami czy słówkami nie pamiętam nic. Teraz mam ambitne plany powrotu do nauki angielskiego, jednak nie wiem jak to się potoczy. Język do którego ciągnęło mnie od zawsze to hiszpański. Gdy miałam jakieś 14 lat to nawet cicho planowałam iberystykę ale nic z tych planów nie wyszło. Mam nakupowane w domu jakieś kursy hispzańskiego czy słowniki, jednak nigdy nie uczyłam się tego języka na poważnie. W dodatku zniechęca mnie fakt, że mogę włożyć w to bardzo dużo pracy a później okaże się że oprócz oglądania telenoweli nie mogę z tym językiem absolutnie nic zrobić. Oczywiście marzy mi się podróż do Ameryki Południowej, ale życie weryfikuje i nie wiem czy kiedyś rzeczywiście uda mi się tam polecieć.
2016-12-29 14:32:56
W Polsce zdecydowanie najbardziej przydatnym jezykiem po angielskim jest wlasnie niemiecki, poniewaz to niemieckie firmy o wiele bardziej inwestuja w polski rynek i zakladaja oddzialy niz hiszpanskie czy meksykanskie. Do tego najwiecej polakow za granica jest w Anglii i w Niemczech, tam znajduje prace.
2017-01-08 21:53:06
Moim zdaniem wszystko zależy od tego co planujesz robić w życiu. Nie ma sensu uczyć się języka tylko dlatego że jest akurat na czasie (poza angielskim który jakby nie było jest teraz językiem międzynarodowym) lepiej wybrać to co ci się przyda. I czasami lepiej postawić ja jakość a nie na ilość, no chyba że jesteś typem poligloty :). A żeby język pamiętać trzeba niestety go używać. Jak mówią "use it or lose it". Pozdrawiam i życzę wytrwałości w poszukiwaniu własnej drogi ("jezykowej").
2017-01-09 18:29:55
Ja myślę, że oprócz standardowych, jak ktoś ma talent - to opłacają się języki egzotyczne: hindi, chiński, koreański. Oczywiście nie mówię tu o językach 100osobowego plemienia z Afryki, ale taki fiński lub węgierski w stopniu komunikatywnym sprawia, że od razu poszerzają się perspektywy.
Dodaj odpowiedź
Opis:
Podpis:
Dodaj nową odpowiedź
<<
<
Strona 1 z 1
>>
>