studia stacjonarne czy nie stacjonarne

//studia stacjonarne czy nie stacjonarne
studia stacjonarne czy nie stacjonarne2017-05-15T23:09:16+02:00

studia stacjonarne czy nie stacjonarne

marysia
2017-01-26 18:16:31
Witam Mam dylemat. Jestem tegoroczną maturzystką i od października chciałabym iść na studia tylko do tej pory nie wiem czy zdecydować się na dzienne czy zaoczne. Znalazłam sobie taki poradnik: studia niestacjonarne http://www.wsb.pl/studia-niestacjonarne-charakterystyka-zalety-perspektywy i z niego wynika, że studia zaoczne to wcale nie jest zły pomysł. Można studiować w weekendy a na tygodniu chodzić normalnie do pracy. Rodzice namawiają mnie żebym jednak najpierw spróbowała dostać się na studia dzienne i jak nie będzie mi się podobało to zawsze mogę przenieść się na studia wieczorowe lub zaoczne
2017-02-21 11:05:23
Moim zdaniem lepiej pójść na studia stacjonarne, dzienne. Można sporo zaoszczędzić na czesnym, nawet parę tysięcy za semestr. Jeśli nie możemy liczyć na pomoc rodziców, to uczelnie ostatnio dają całkiem spore stypendia. Słyszałem, że na UMK dochodzą do nawet 850 zł, a to tylko socjalne. Do tego dochodzi dodatek mieszkaniowy. Z dobrą średnią można liczyć na stypendium rektora, w tym roku było to podobno aż 800 zł. Jeśli rozpatrywałaś np. Toruń, to polecam serdecznie. Sprawdź sobie progi punktowe, ale prawie na pewno się dostaniesz, bo na większość kierunków przyjmują wszystkich. Pozdrawiam
2017-02-26 13:48:10
Oczywiście, że stacjonarne. Płacić uczelni za często marną na zaocznych studiach jakość? Nigdy. Trochę pokręcić się, to i można sobie dorobić o wspomnianych wyżej stypendiach nie wspominając. Do tego stypa z jakiejś fundacji, a trochę ich jest, wystarczy wpisać w szukajkę i nie trzeba się martwić o utrzymanie. Szkoły prywatne to rozwiązanie dla osób, które lubią iść na pewną łatwiznę. W tygodniu normalna praca, potem przesiedzenie w ławie i papierek za pieniądze. Ceńmy się. Za jakiś czas wartość będą miały dyplomy tylko najlepszych uczelni, jak namnoży się tylu absolwentów. Jeszcze trochę poczekamy na zmianę podejścia pracodawców, ale ona nastąpi, bo i zatrudniający będą coraz młodsi.
2017-05-16 20:33:21
Ja z perspektywy czasu cieszę się, że nie wybrałam studiów tylko kursy i szkolenia: http://www.academyofbusiness.pl/pl/szkolenia/mssf-warsztaty%2C3/ sporo nauczyły mnie wiedzy typowo przdatnej w przyszłej pracy a studia w większości przypadków jednak opierają się na wkuwaniu teorii na pamięć i wcale nie neguję tej formy nauki ale chyba myślę, że onie zwyczajnie nie jest dla mnie odpowiednia.
2017-06-15 15:37:49
Ja też powinnam już dawno podjąć jakąś decyzję o studiowaniu bo ciągle nie mogę nic postanowic a już najwyższa pora. Myślę intensywnie nad służbami specjalnymi i policyjnymi na WSB w Szczecinie: http://www.wsb.pl/szczecin/kandydaci/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci/sluzby-specjalne-i-policyjne Co myślicie o takim kierunku?Wydaje się być dobrą opcją na znalezienie później pracy bo mogę zostać agentem, inspektorem, ekspertem służb specjalnych i kilka jeszcze innych.
Dodaj odpowiedź
Opis:
Podpis:
Dodaj nową odpowiedź
<<
<
Strona 1 z 1
>>
>