Jak wybrać szybki kredyt gotówkowy?

//Jak wybrać szybki kredyt gotówkowy?

Jak wybrać szybki kredyt gotówkowy?

Praktycznie każdy korzystał kiedyś z kredytu gotówkowego. To wygodna opcja, gdy brakuje środków w domowym budżecie. Pożyczka w banku jest atrakcyjniejsza niż oferty parabanków. Instytucje finansowe, aby ułatwić swoim klientom zaciąganie kredytów gotówkowych, proponują im opcje pożyczki bez zaświadczeń, na oświadczenie, wyciąg z konta lub PIT. Wymagają one minimalnych formalności, a środki bardzo szybko dostępne są na koncie. Czym zatem się różnią? Zapraszamy do artykułu!

Kredyt gotówkowy- jaką opcję wybrać?

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń nie wymaga przedstawiania żadnych dokumentów dotyczących uzyskiwanych zarobków, dostępny jest najczęściej dla stałych klientów banku. Pamiętajmy, iż kredytodawca za każdym razem ocenia wiarygodność wnioskującego oraz jego zdolność do terminowej spłaty zobowiązania. W trakcie procesu weryfikacji możemy zostać poproszeni o dodatkowe dokumenty, jeśli bank będzie miał wątpliwości do naszej wiarygodności kredytowej. Należy mieć to zawsze na uwadze.

Drugą opcją, na jaką możemy się zdecydować, jest kredyt na oświadczenie. W takim przypadku to klient wypełnia stosowny dokument, a bank weryfikuje podane dane np. poprzez kontakt z pracodawcą. Sprawdzanie zdolności kredytowej może odbywać się także w oparciu o wyciąg z konta wnioskującego. Dzięki czemu bank jest w stanie prześledzić nasze dochody i wydatki.

W okresie rozliczeń z Urzędem Skarbowym pojawiają się oferty kredytów na PIT. Wiele osób zastanawia się nad ich atrakcyjnością. Do zaciągnięcia takiego zobowiązania wystarczy formularz PIT oraz dowód osobisty. Z pewnością jest to duże udogodnienie dla osób wnioskujących, jednak i tutaj kredytodawca sprawdzi wiarygodność i zdolność finansową kredytobiorcy. Bank musi bowiem zabezpieczyć swoje interesy i mieć pewność terminowej spłaty zobowiązania.

O czym warto pamiętać, wybierając kredyt z minimalnymi formalnościami?

Kredyty gotówkowe bez zaświadczeń, na oświadczenie, PIT lub wyciąg z konta z reguły umożliwiają zaciągnięcie zobowiązania na niewielkie kwoty (przeważnie około 4 tysięcy zł). Dodatkowo niezależnie od wybranej formy pożyczki, bank sprawdzi zdolność kredytową i wiarygodność osoby wnioskującej. Oferty tego typu minimalizują za to liczbę formalności, gdy czas nagli, a środków potrzebujemy praktycznie „od ręki”. Takie produkty znajdziemy praktycznie w każdym banku. Czasami instytucje finansowe proponują je w standardowych produktach, jednak z ograniczoną wysokością możliwych do uzyskania środków.

2018-03-29T15:56:15+02:00